25 травня
Завантажити ще

США вдарили по об'єктах Ірану в Сирії

США вдарили по об'єктах Ірану в Сирії
Фото: flickr.com / N.Y. Army National Guard photo by Spc. Andrew Valenza.

Сполучені Штати Америки відповіли на серію атак з боку підтримуваних Тегераном ополченців на американські військові бази на Близькому Сході ударами по двох іранських об’єктах в Сирії. Про це йде мова у повідомленні Пентагону.

- Ці високоточні удари в цілях самооборони є відповіддю на серію триваючих і здебільшого невдалих атак проти американського персоналу в Іраку та Сирії з боку підтримуваних Іраном ополченців, які почалися 17 жовтня, - йдеться в повідомленні.

У відомстві наголосили, що США не прагнуть конфлікту і не планують брати участь у подальших військових діях, але «ці підтримувані Іраном атаки проти американських сил є неприйнятними та мають бути припинені».

- Іран хоче приховати свою участь і заперечувати свою роль у цих нападах на наші сили. Ми їм не дозволимо. Якщо атаки ставлеників Ірану на війська США продовжаться, ми без вагань вживемо подальших необхідних заходів для захисту нашого народу, - заявили в Міноборони США.

Атаки сталися, за даними заступника прессекретаря Пентагону бригадного генерала Патріка Райдера,  в період з 17 по 24 жовтня. Дрони та ракети більше 10 разів вдарили по військовим США. Постраждали 20 людей. 

Координатор Ради національної безпеки Білого дому Джон Кірбі заявляв про наміри США дати відповідь на напади на американські військові бази на Близькому Сході у зручний для себе час. 

Новини по темі: Іран Пентагон Сирія