Завантажити ще

ДБР прийшло з обшуками до в.о. мера Чернігова - перевіряють законність його "канікул"

ДБР прийшло з обшуками до в.о. мера Чернігова  - перевіряють законність його
Фото: facebook.com/lomako.oleksandr

Зранку у четвер, 26 жовтня, представники Державного бюро розслідування прийшли з обшуками до в.о. чернігівського міського голови та секретаря міської ради Чернігова Олександро Ломако. Про це на своїй сторінці у фейсбуці зранку 26 жовтня написав сам чиновник.

- Ломляться до квартири з обшуком. ДБР.  Чітко через день після мого посту про спробу міської військової адміністрації та її голови Брижинського уникнути відповідальності за трагедію в Драмтеатрі. Демократія? Ні, не чули, - йдеться у його дописі.

Близько 12 години дня стало відомо, що обшуки проходять спільно з СБУ. Вони пов'язані із перевіркою законності його виїзду за кордон у травні цього року. Таку заяву в ефірі телемарафону зробила радниця з комунікації ДБР Тетяни Сап'ян.

- Обшуки проводяться спільно із СБУ також для того, щоб "завітати" з обшуками до Чернігівської міської ради та до помешкання в. о. обов'язки мера. Перевіряється законність перебування його за кордоном, - розповіла Сап'ян.

За її словами, відряджена Ломако було оформлене 7 травня 2023 року до Німеччини.

- Наразі правоохоронці з'ясовують обставини, яким чином він міг також опинитися у Франції, Бельгії, Нідерландах та Польщі. Є інформація, що його "канікули" орієнтовно тривали з 7 по 21 травня, - пояснила  Сап'ян.

Це не перший раз, коли слідчі приходять з обшуками до Ломако. До цього вони були у нього 5 вересня. За даними СБУ, обшуки проводились у рамках раніше відкритого кримінального провадження, що стосується зловживань на відновленні енергетичної інфраструктури України. За словами Ломако, правоохоронці забрали у нього мобільний телефон.

Тоді Ломако заявив, що підставою обшуку СБУ було з’ясувати деталі офіційного проєкту Міжнародного комітету Червоного Хреста з відновлення обладнання паливоподачі на Чернігівській ТЕЦ, яке було зруйноване російськими окупантами. «Реальною причиною обшуку» Ломако назвав спробу силовиків «передати політичний привіт та забрати мобільний телефон».

Щодо трагедії в драмтеатрі, то Ломако мав на увазі удар РФ по місту 19 серпня. В результаті ворожої атаки загинули 7 людей. Ще 150 були поранені. Згідно з записами Ломако у фейсбуці, то 25 жовтня він опублікував допис, у якому звинуватив військову адміністрацію у тому, що ті дозволили проводити захід, під час якого і стався удар.