Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
Завантажити ще

Британська розвідка оцінила удар ракетами ATACMS по аеродромах Бердянська та Луганська

Британська розвідка оцінила удар ракетами ATACMS по аеродромах Бердянська та Луганська
Фото: t.me/ukrpravda_news

Знищення російської авіації в Бердянську і Луганську,  ймовірно, вплинуть на здатність РФ захищати свої позиції і наступати на фронті.  Україна вдарила по аеродромах країни-окупанта ATACMS, повідомляється у свіжому зведенні Міністерства оборони Великобританії  в Twitter.

Розвідка поки не отримала остаточну інформацію щодо втрат РФ після ударів України. Але, ймовірно, було зруйновано 9 російських військових вертольотів у Бердянську і 5 у Луганську.

Аналітики підкреслили, що РФ використовує Бердянськ як передову оперативну базу на півдні України. Це важливий логістичний вузол, який впливає на здатність окупантів проводити як наступальні, так і оборонні дії.

- Якщо це (втрати РФ. – Ред.) підтвердиться, існує велика ймовірність, що ці втрати  вплинуть на здатність Росії відстоювати свої позиції і продовжувати наступальні операції в цьому напрямку, - зазначається в аналітиці.

Компенсувати втрати авіації буде важко в короткостроковій та середньостроковій перспективі. Втрати вертольотів також підвищать тиск на російських льотчиків і літаки, які вже виснажені через загарбницьку війну.

- Є реальна можливість того, що цей удар змусить Росію перенести свої операційні бази та пункти управління подалі від лінії фронту, що збільшить навантаження на логістичні ланцюги, - підсумовується у зведенні.

Вночі 17 жовтня українські війська вдарили ракетами по аеродромах у тимчасово окупованих Луганську та Бердянську. Пізніше американські ЗМІ підтвердили використання Збройними силами України американських ракет ATACMS. Про це також заявив президент України Володимир Зеленський. Внаслідок атаки були знищені російські вертольоти, хоч самі росіяни поки приховують втрати.