Завантажити ще

У Мукачеві за ніч госпіталізували чотирьох людей з отруєнням грибами

У Мукачеві за ніч госпіталізували чотирьох людей з отруєнням грибами

Вночі 6 жовтня у селі  Верхня Визниця швидка забрала чотирьох  осіб - трьох дорослих та одну неповнолітню дитину - через отруєння грибами. Про це повідомили у Закарпатському  територіальному центрі екстреної медичної допомоги.

Перший виклик на лінію «103» надійшов в 00.40. Пацієнт із села Верхня Визниця скаржився на безперервну блювоту, тахікардію та сильну слабкість. За кілька хвилин бригада медиків була на місці і надавала допомогу. З’ясувалося, що молодий чоловік разом із дівчиною вечеряли грибами, які збирали напередодні. Коли відчули перші ознаки отруєння - промили шлунок, пили багато мінеральної води, але стан не покращився… Медики підключили інфузійно розчини і транспортували юнака та дівчину до Мукачівської лікарні ім. св. Мартина.

А вже о 1.17 ночі – ще один виклик на лінію «103». З цього ж села і з цієї ж вулиці з сусіднього будинку. 40-річний чоловік скаржився, що у нього і його 14-річної доньки погане самопочуття, блювота, сильна слабкість. Пацієнт розповів медикам, що напередодні разом із сусідами збирали гриби. Всі гриби – білі, їстівні, ті, що зазвичай збирали щороку. Перед приготуванням гриби не відварили, а лише посмажили. Перші ознаки отруєння з’явились після вечері.

Пацієнтам була надана медична допомога, їх негайно транспортовали до медичних закладів м. Мукачево: дівчинку - до обласної дитячої лікарні, а чоловіка - до лікарні св. Мартина.

Медики нагадують правила, які допоможуть уникнути отруєння:

  • готуйте гриби не пізніше одного дня після їхнього збору;
  • не збирайте занадто молоді чи старі гриби, їх легко сплутати з отруйними;
  • не купуйте гриби на стихійних ринках;
  • не куштуйте сирі гриби;
  • не збирайте гриби поблизу доріг чи виробництва.

Також гриби не можна вживати вагітним, дітям до 12 років та людям похилого віку.

Перші симптоми отруєння грибами можуть виникнути через 30 хв. Це нудота, блювання, різкий біль у животі, діарея.

У Києві в реанімації померли сестри - 9-річна Ліза та 18-річна Катерина. Дівчини потрапили до лікарів з отруєнням після того, як поласували власноруч зібраними грибами.