12 червня
Завантажити ще

Кількість жертв землетрусу у Марокко перевищила 2 тисячі осіб

Кількість жертв землетрусу у Марокко перевищила 2 тисячі осіб
Фото: ABDELHAK BALHAKI/REUTERS

Кількість жертв руйнівного землетрусу в Марокко, що стався 8 вересня, перевищила 2 тисячі людей, пише Associated Press з посиланням на останню оцінку місцевої влади. Це найсильніший землетрус у Марокко за 120 років.

Підземні поштовхи магнітудою 6,8 сталися ввечері в п'ятницю, 7 вересня, в районі міста Марракеш - четвертого за величиною в Марокко, там проживають близько мільйона осіб. У суботу ввечері Міністерство внутрішніх справ Марокко повідомило, що внаслідок руйнувань загинули 2012 людей, але це все ще не остаточне число, оскільки рятувальники в суботу намагалися дістатися до найбільш постраждалих віддалених районів.

Найбільшу кількість жертв зафіксували у провінціях поруч з епіцентром - Аль-Хауз, де загинули 1293 людини, і Тарудант - 452. Щонайменше 2059 людей отримали поранення і травми, з них 1404 перебувають у важкому стані.

Уряд Марокко оголосив триденну національну жалобу за загиблими. Цей землетрус став найбільш руйнівним у 2023 році після лютневого землетрусу в Туреччині й Сирії. Тоді його жертвами стали понад 50 000 людей.