Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
Завантажити ще

Греція, Туреччина та Болгарія страждають від повеней, загинули не менше 5 людей

Греція, Туреччина та Болгарія страждають від повеней, загинули не менше 5 людей
Фото: LOUISA GOULIAMAKI/REUTERS

У Греції, Туреччині та Болгарії сталися сильні дощі та повені. Жертвами негоди стали щонайменше п'ятеро людей. Двоє з них потонули, коли вода затопила кемпінг в північно-західній частині Туреччини, повідомляє Aljazeera.

За словами міністра внутрішніх справ Туреччини Алі Єрлікаї, ще четверо людей вважаються безвісти зниклими. Всі вони знаходились на базі відпочинку в провінції Кіркларелі, близько кордону з Болгарією і Грецією. Всього на той момент на базі перебували близько 12 туристів. Пошукові команди знайшли два тіла і врятували шістьох осіб. Пошуково-рятувальні роботи продовжуються.

У Стамбулі також були сильні дощі, які затопили вулиці і будинки в двох районах. Деякі станції метро були закриті.

Губернатор Стамбула обіцяє надати житло тим, хто постраждав від повені.

Турецьке агентство з ліквідації наслідків стихійних лих попереджає, що ще можливі дощі на заході і південному заході країни, які можуть призвести до раптових повеней.

У Греції через сильні дощі та повені в місті Волос, гірському регіоні Пеліон та острові Скіатос призупинено рух транспорту. Відомо про мінімум одного загиблого. Ще п'ятеро вважаються зниклими безвісти, ймовірно, їх знесло повінню. Ріки виходять з берегів, зносять автомобілі, каменепади блокують дороги. Багато районів залишилися без електроенергії.

Метеорологічна служба Греції повідомила, що в одному із селі регіону Пеліон пройшло майже 30 дюймів (75,4 см) дощу, що є найбільшим показником, зафіксованим протягом останніх 15 років. На порівняння, середня річна кількість опадів у регіоні Афін становить близько 15,75 дюйма (40 см).

На грецькому острові Скіатос через повінь не можуть приземлитися літаки, повідомив Саввас Карагіанніс, речник компанії Fraport, яка керує регіональними аеропортами Греції. 

Міністр кліматичних криз і цивільного захисту Греції Васіліс Кікіліас сказав, що сильні дощі, ймовірно, припиняться після полудня в середу. Він також радить людям у постраждалих районах залишатися вдома.

Прем'єр-міністр Кіріакос Міцотакіс назвав цю ситуацію екстремальною під час зустрічі з президентом Греції Катериною Сакелларопулу у вівторок.

У Болгарії сталася повінь через шторм на південному узбережжі Чорного моря. Відомо про загибель двох людей і зникнення трьох інших. Прем'єр-міністр Болгарії Ніколай Денков повідомив цю інформацію журналістам. Один чоловік і одна жінка загинули в результаті повені в місті Царево, яке постраждало від негоди. Кілька сотень людей, які відпочивали на узбережжі, були евакуйовані в безпечніші місця. Влада встановила надзвичайний стан у Цареві та закликала мешканців піднятися вище, оскільки перші поверхи деяких готелів були підтоплені.