Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
24 квiтня
Завантажити ще

Слідство розглядає декілька версій авіакатастрофи під Житомиром, у якій загинули три пілоти

Слідство розглядає декілька версій авіакатастрофи під Житомиром, у якій загинули три пілоти
Фото: t.me/DBRgovua

Слідство вивчає три можливі версії авіакатастрофи в Житомирській області, в результаті якої загинув відомий льотчик Андрій Пільщиков з позивним "Джус". Про це  радниця з комунікації Державного бюро розслідувань Тетяна Сап'ян заявила в ефірі телемарафону.

За словами Сап'ян,  ДБР займається розслідуванням деталей авіакатастрофи. Буде проведена ретельна перевірка для того, щоб встановити всі причини трагедії.  Сап'ян додала, що до розслідування залучаться фахівці з Генерального штабу ЗСУ і командування Повітряних сил.

Відносно можливих версій авіакатастрофи, вона сказала, що попередня кваліфікація інциденту -  порушення правил польотів або підготовка до них.

- І за це дійсно є в Кримінальному кодексі покарання. Але також наразі слідством будуть розглядатися версії такі як: технічна несправність літаків, помилка пілотів і третя версія - порушення при організації здійснення польотів, - розповіла Сап'ян.

Вона додала, що перед слідчими стоїть задача провести велику кількість експертиз, які не робляться за один день. Сюди входять і судово-медичні експертизи, і експертизи з дешифрації чорних скриньок. Загалом йдеться про комплексну судову авіаційно-технічну експертизу.

- Розраховуємо на те, що саме ці експертизи дадуть розуміння слідству як це відбулося. Але ми розуміємо, що від 25 числа до сьогоднішнього дня пройшло трішки часу. І зараз, за попередньо встановленими обставинами, катастрофа відбулася внаслідок зіткнення двох літаків при здійсненні маневру розвороту. Це важливо. Ми отримали від слідчих свіжу інформацію, яка доповнює наш інформаційний простір, - сказала вона.

Авіакатастрофа сталася 25 серпня на Житомирщині. Зіткнулися два навчально-бойових літаки L-39. Загинули пілоти В’ячеслав Мінка, Сергій Проказін та капітан Андрій Пільщиков (“Джус”).