Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
22 квiтня
Завантажити ще

Турецькі громадяни організували аферу на $5 млн з постачання військового обладнання Україні

Турецькі громадяни організували аферу на $5 млн з постачання військового обладнання Україні
Фото: antikor.com.ua

У Туреччині прокуратура Анкари завершила розслідування афери на $5,1 млн під час угод з постачання військового обладнання, внаслідок чого постраждала Україна. Про це повідомила "Європейська правда".

Прокуратура Анкари висунула обвинувачення шістьом особам за звинуваченням у "систематичному шахрайстві, вчиненому за попередньою змовою групою осіб" і у "підробці офіційних документів". Чотирьом підозрюваним загрожує понад 26 років ув'язнення, а двом іншим – до 31 з половиною років.

Про аферу стало відомо у квітні минулого року, коли представник України з питань закупівель озброєнь у Туреччині звернувся зі скаргою до поліції та прокуратури Анкари.

Володимир Краковецький, директор зі зв’язків із громадськістю МВС України, заявив, що аферу організували кілька турецьких громадян. У своїй скарзі представник України зазначив, що кілька турецьких бізнесменів обіцяли постачати в Україну бронежилети, захисні шоломи та зброю. Краковецький перерахував турецькому бізнесмену $5,1 млн в рамках угоди. Однак жодних поставок не було здійснено, а спроби зв'язатися з ним виявилися безуспішними, що викликало підозри в шахрайстві.

Фігурантів афери затримали на нетривалий час, проте згодом відпустили.

В Україні в  рамках перевірки військкоматів поліція затримала посадовців у трьох областях - Волинській, Дніпропетровській та Чернівецькій. Вони організували схеми ухилення від призову за хабар від 9 тисяч гривень до 1500 доларів. 

Новини по темі: Туреччина новини Афера