Завантажити ще

Нацполіція почала передачу Інтерполу даних про колаборантів, що втекли до Європи.

Нацполіція почала передачу Інтерполу даних про колаборантів, що втекли до Європи.
Фото: Вікіпедія

Національна поліція України почала передавати до Інтерполу заявки про колаборантів, які втекли до країн Європейського Союзу. Про це розповів голова слідчого управління ГУНП у Харківській області Сергій Болвінов.

За його словами, далеко не всі колаборанти біжать до Росії - дехто ховається в Європі, заявляючи, що вони постраждали від війни українці. За його словами, спокійне життя в країнах ЄС для наших колаборантів добігає кінця – правоохоронці розпочали співпрацю з Інтерполом.

– Тому вирішили дістати їх і там. Кожен, хто був причетний до співпраці з росіянами під час окупації, вносимо до бази та даємо заявку до Інтерполу. Повідомляємо іноземних колег про те, що ці люди - не "жертви війни" або політичні біженці, якими намагаються там виглядати, а підозрювані у кримінальних злочинах в Україні, - заявив він.

Болвінов зазначив, що юридично – це підстава для того, щоб повернути їх на територію України та судити за нашим законодавством. Обчислити їх правоохоронцям допомагають справжні українці, які надають слідчим та дізнавачам інформацію про місцезнаходження втікачів-колаборантів. Інтерполу вже передали інформацію про 25 таких утікачів, додав він.

Раніше президент Володимир Зеленськрй заявив, всі, хто допомагає росіянам знищувати життя, заслуговує на максимальне покарання і повинен відповідати перед усім міжнародним співтовариством. Президент запевнив, що Україна має намір судити всіх зрадників.