Завантажити ще

На Одещині на узбережжя викинуло мертвих дельфінів

На Одещині на узбережжя викинуло мертвих дельфінів
Фото: t.me/odesacityofficial

На Одещині на узбережжі Чорного моря знайшли мертвих дельфінів. Напередодні, 13 липня, на пляжі "Дельфін" винесло труп незрілого ссавця. Про це повідомила пресслужба мерії міста.

- Співробітниками Департаменту екології та розвитку рекреаційних зон Одеської міської ради та НДУ «Український науковий центр екології моря» здійснено огляд та фіксацію зазначеного факту. Труп загиблого дельфіна вилучено в НДУ «Український науковий центр екології моря» для вивчення та встановлення причин загибелі. Після проведення дослідження про факт загибелі морської тварини буде поінформовано правоохоронні органи з метою визначення  шкоди, заподіяної об'єктам тваринного світу внаслідок збройної агресії Росії, - розповіли у мерії.

Цей факт загибелі тварин, на жаль, не поодинокий. Також про загибель ссавців повідомили співробітників Національного природного парку "Тузловські лимани". За їхніми словами, російські окупанти періодично влаштовують потужне бомбардування Чорного моря, зокрема в зоні Кінбурнської коси, де мешкають дельфіни.

- Останнім часом часто траплялися випадки ракетних пусків з носіїв "Калібрів" у Чорному морі, які також створюють потужні вбивчі шуми для дельфінів. Загиблих відносить до узбережжя південним вітром або існуючою Румелійською течією і викидає на пляжі нашого парку та інші ділянки узбережжя, - розповіли у заповіднику.

Напередодні співробітники парку отримали інформацію та фото з узбережжя, на якому був знятий загиблий дельфін. На місце події направили працівників, які мали обстежити дельфіна та забрати зразки на дослідження, але це зробити не вдалося. Зокрема, фахівців до місця події не пропустили прикордонники, пославшись на наказ Одеської ОВА про заборону відвідування узбережжя для громадян.

- Прикордонники повністю заборонили моніторинг піщаного пересипу в межах НПП "Тузловські лимани", який ми робили з початку війни 2022 року. З цього приводу вранці офіційно звертаємося до відповідних органів влади та спеціалізованої екологічної прокуратури, - зазначили співробітники заповідника.

Раніше доктор біологічних наук, професор Іван Русєв розповів, що з початку повномасштабного вторгнення у Чорному морі загинуло близько 50 тисяч тварин. З початку 2023 року команда Національного парку "Тузловські лимани" щодня проводить моніторинг узбережжя Чорного моря у межах нацпарку.