17 травня
Завантажити ще

РФ поширює фейк про застосування "Азова" та "Кракена" для розгону протестів у Франції

РФ поширює фейк про застосування
Фото: t.me/CenterCounteringDisinformation

Росіяни розповсюджують фейкові новини про те, що українських бійців з "Азова" та "Кракена" нібито мають намір залучити для розгону та придушення протестів у Франції. Про це пише Центр протидії дезінформації (ЦПД).

- Ворог розповсюджує фейкове повідомлення про те, нібито НАТО розглядає можливість задіяти батальйони "Азов" та "Кракен" для придушення протестів у Франції. Для достовірності пропагандисти посилаються на нібито офіційну сторінку Альянсу, де зазначено про таку заяву Генерального секретаря НАТО Єнса Столтенберга. Однак ця інформація не відповідає дійсності, а так звана офіційна сторінка НАТО виявилася фейковою, - розповіли у Центрі.

ЦПД заявляє, що таким чином Росія намагається дискредитувати ЗСУ, а саме військові формування "Азов" та "Кракен", та посилити свій пропагандистський аргумент про те, що Україна є маріонеткою Альянсу, яку той використовує у власних цілях. Також у Центрі припускають, що Росія має намір активізувати свої дезінформаційні зусилля на тлі саміту НАТО у Вільнюсі.

Про повернення командирів "Азова" - Дениса Прокопенка (Редіс), Святослава Паламаря (Калина), Сергія Волинського (Волина), Олега Хоменка та Дениса Шлеги - оголосив 8 липня президент Володимир Зеленський під час візиту до Туреччини. Там він зустрівся з турецьким лідером Реджепом Ердоганом, а наступного дня повернувся додому із нашими захисниками.