26 травня
Завантажити ще

На Львівщині чоловік написав розписку на 50 тисяч доларів чорнилом, що зникає

На Львівщині чоловік написав розписку на 50 тисяч доларів чорнилом, що зникає
Фото: Photo by Joe RaedleGetty Images

Суд визнав жителя Стрийщини винним у шахрайстві в особливо великих розмірах (ч. 4 ст. 190 КК України). Йому призначене покарання у вигляді шести років позбавлення волі з конфіскацією всього майна. Про це повідомила прокуратура Львівщини.

Прокурори в суді довели, що засуджений незаконно заволодів значною сумою грошей, а саме ошукав знайомого на 50 тисяч доларів США. Чоловік знав, що у товариша є заощадження, і вирішив збагатитись його коштом. Для цього він звернувся до нього із проханням позичити гроші для розвитку підприємства. Потерпілий погодився допомогти другу, однак попросив розписку. Засуджений погодився.

У назначений день фігурант прийшов на зустріч підписувати розписку власною ручкою та з наперед підготовленим чорнилом. Воно мало властивості окислюватися під дією повітря і зникати з паперу через деякий час після використання. Підписавши розписку, шахрай зник.

Коли настав час повертати борг, фігурант заявив товаришеві, що ніколи в нього грошей не позичав і, відповідно, нічого повертати не буде. Коли потерпілий вийняв розписку, на ній вже не було підпису обвинуваченого.

Однак завдяки злагодженій роботі правоохоронних органів, які провели комплекс слідчих розшукових дій та ініціювали проведення ряду експертиз, встановлено та доведено у суді, що засуджений підписав розписку та брав «у борг» вищевказану суму.