Завантажити ще

СБУ викрила експосадовців Держгеокадастру, які вкрали десятки гектарів державних земель            

СБУ викрила експосадовців Держгеокадастру, які вкрали десятки гектарів державних земель            
Фото: t.me/SBUkr/8607

Кіберфахівці Служби безпеки України спільно з ДБР продовжують викривати колишніх високопосадовців Держгеокадастру на розкраданні сільськогосподарських земель державної власності. Зібрано доказову базу ще на чотирьох фігурантів. Зокрема, на колишніх керівників Головного управління Держгеокадастру у Вінницькій області. Про це повідомляє пресслужба СБУ.

Зловмисники видавали накази про передачу у власність одній і тій же особі земельних ділянок по два і більше разів за одним цільовим призначенням. Тобто здійснювали незаконну «подвійну приватизацію». Потім такі ділянки реалізовували в інтересах третіх осіб.

Таким чином посадовці вивели з держвласності 30 земельних ділянок площею понад 60 гектарів. Їх загальна ринкова вартість становить понад 85 млн гривень.

На підставі зібраних доказів всім чотирьом посадовцям повідомлено про підозру за ч. 2 ст. 367 Кримінального кодексу України (службова недбалість). Вирішується питання щодо обрання запобіжних заходів. Триває слідство для встановлення всіх обставин злочину. Зловмисникам загрожує до п'яти років тюрми.

У квітні 2021 року кіберфахівці СБУ задокументували масштабну оборудку щодо відчуження сільськогосподарських земель державного фонду України. До організації злочинного механізму причетні керівники 22 регіональних управлінь Держгеокадастру. Протиправний механізм функціонував через «прогалини» у роботі «Національної кадастрової системи» та системи електронного документообігу «Докпроф», до якої організатори оборудки вносили недостовірні відомості.

Тоді СБУ надіслала офіційного листа до Держгеокадастру з вимогою негайно усунути виявлені недоліки. Вісьмом очільникам держустанов в Житомирській, Кіровоградській та Чернігівській областях повідомили про підозри раніше.

Фото: t.me/SBUkr/8607

Фото: t.me/SBUkr/8607

Фото: t.me/SBUkr/8607

Фото: t.me/SBUkr/8607

Новини по темі: СБУ Земля Розкрадання