Завантажити ще

В Олешках росіяни виганяють людей з незатоплених домівок та самі займають їх

В Олешках росіяни виганяють людей з незатоплених домівок та самі займають їх
Фото: NAVKA/KP.UA

В тимчасово окупованих Олешках наразі залишається не затопленим центр міста. Також вода не досягла лікарні, біля якої зібралось біля трьохсот людей. Станом на 7 червня було відомо про 30 постраждалих від переохолодження. Даних про кількість загиблих немає, повідомила «Суспільному» голова міської військової адміністрації Тетяна Гасаненко.

За її словами, постраждалі потребують питної води, їжі та медичної допомоги. Персонал лікарні працює безперервно, щоб допомогти постраждалим.

Тетяна Гасаненко також повідомила, що селище практично опинилося у пастці, оскільки центральна частина оточена водою. Місцеві мешканці не можуть виїхати зі своїх будинків і не мають доступу до обігріву.

Гасаненко наголосила, що росіяни не тільки не допомагають містянам, але й усіляко заважають їм. Так, 7 червня було відкрито одну зі шкіл, але російські військові, дізнавшись про це, заборонили людям ночувати там.

- Коли міська військова адміністрація оголошує якусь інформацію, російські військові намагаються зробити навпаки. Вони виганяють людей з сухих приміщень та багатоповерхових будинків і займають найкращі квартири, але не надають допомогу та не дозволяють евакуюватися, - наголосила Гасаненко.

За її даними, у громаді наразі перебуває 1162 дитини, з них 157 – малеча дошкільного віку. Вдалося врятувати сімох дітей безпосередньо з зони підтоплення.

Станом на ранок рівень води залишається стабільним, без подальшого підвищення. У населених пунктах Піщанівка, Винрозсадник і Козачі Лагері повінь почала спадати . Протягом ночі рівень води знизився на 40-50 сантиметрів, що надає позитивного впливу на ситуацію.