3 жовтня
Завантажити ще

Херсонський художній музей уникнув підтоплення - вода зупинилася за 200 метрів

Херсонський художній музей уникнув підтоплення - вода зупинилася за 200 метрів
Фото: facebook.com/art.museum.ks

Херсонський обласний художній музей ім. Олексія Шовкуненка не постраждав від підтоплення після підриву військовими РФ Каховської ГЕС. Про це музей повідомив у своєму офіційному Facebook.

- Усім, хто хвилювався за долю музею, повідомляємо: вода зупинилася на півдорозі - дійшла до вулиці Богородицької (Червонофлотської). Херсонський художній музей від підтоплення не постраждав, – повідомили музейники. Вони також поінформували, що вода зупинилася за 230 метрів від будівлі.

Працівники музею нагадали, що ще восени минулого року з колекції, яка складалася майже з 14 тисяч предметів, російські окупанти вивезли понад 11 тисяч експонатів. Тим не менш частина з них все ще знаходяться у музеї, а сама будівля також є пам'яткою архітектури.

РФ підірвала греблю Каховської ГЕС у ніч проти 6 червня. Продовжує прибувати вода – упродовж 7 червня очікується, що її рівень збільшиться на метр. У трьох регіонах України вже оголосили про можливий спалах ботулізму та попросили не ловити та не купувати рибу. Вже почався масовий мор риби.