26 вересня
Завантажити ще

У Запоріжжі затримали колишнього депутата-комуніста, який "наводив" російські ракети на Україну

У Запоріжжі затримали колишнього депутата-комуніста, який
Фото: t.me/SBUkr/8452

Контррозвідка Служби безпеки затримала ще одного агента ФСБ під час спецоперації у Запоріжжі. За даними слідства, ворожим поплічником виявився палкий прихильник комунізму, який у 2001 році отримав шість років тюрми за планування державного перевороту в Україні. Про це повідомляє пресслужба СБУ.

За його наведенням загарбники здійснили серію ракетних ударів по Запоріжжю в квітні та травні цього року. Тоді внаслідок ворожих обстрілів загинуло троє місцевих жителів. Також було зруйновано 30 приватних будинків і пошкоджено одне з промислових підприємств регіону.

На початку двохтисячних підозрюваний після виходу на волю вступив до місцевого осередку забороненої компартії і у 2015 році майже пів року був депутатом Запорізької міської ради. Також він був активним учасником прокремлівських організацій "Союз радянських офіцерів" та "Безсмертний полк".

Наприкінці 2022 року його завербував кадровий співробітник ФСБ. Для виконання ворожих завдань російський агент сформував власну мережу інформаторів. До її складу ввійшли колишні "однопартійці", які проживають у Запоріжжі. Через них він "втемну" отримував інформацію про діючі промислові підприємства і технічний стан критичної інфраструктури. Потім зрадник особисто виїжджав на місцевість і проводив приховану фото- та відеофіксацію українських об’єктів.

Отримані відомості передавав РФ для підготовки повітряних атак по території регіону. Після ворожих ударів зловмисник звітував про їхні наслідки до ФСБ.

 Під час обшуків вдома у затриманого виявили мобільні телефони, які він використовував для спілкування з російською спецслужбою. Також у нього вилучили велику кількість забороненої комуністичної символіки. На підставі зібраних доказів слідчі Служби безпеки повідомили фігуранту про підозру за ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу України (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану)

Фото
Фото
29 Травня12:10
Новини по темі: СБУ фсб державна зрада