19 червня
Завантажити ще

Ексмера Рубіжного засудили до 10 років ув'язнення за роботу на росіян

Ексмера Рубіжного засудили до 10 років ув'язнення за роботу на росіян
Фото: gp.gov.ua

Колишній мер Рубіжного Луганської області після окупації населеного пункту перейшов на бік росіян та продовжив працювати градоначальником під час окупаційної адміністрації. Його засудили до 10 років ув'язнення за колабораційну діяльність. Про це повідомляє Офіс генерального прокурора.

- Після повномасштабного вторгнення РФ в Україну ексмер міста, фактично самоусунувшись від виконання своїх повноважень, добровільно почав співпрацювати з ворогом, - розповіли в Офісі. - У березні 2022 року він погодився на пропозицію представників окупаційних властей держави-агресора стати "главою адміністрації міста Рубіжне "ЛНР". Чоловік публічно заперечував здійснення збройної агресії РФ проти України та закликав до співпраці з росіянами".

Колаборант неодноразово давав інтерв'ю пропагандистським медіаресурсам псевдореспубліки. На одному з відеозаписів ексмер Рубіжного разом із "кадировцями" розповідав про обшук військовослужбовця Збройних сил України.

Колишнього рубіжанського міського голову визнано винним у колабораційній діяльності. Засудженому призначено максимальне покарання – 10 років позбавлення волі з конфіскацією всього майна. Наразі колаборант перебуває на окупованій території.

В Офісі генерального прокурора не називають ім'я засудженого. Однак відомо, що рубежанським міським головою на момент вторгнення РФ був Сергій Хортів. Раніше він був депутатом Луганської обласної ради. Саме місто Рубіжне у перші місяці війни було практично повністю зруйноване. З травня минулого року воно перебуває в окупації росіян.