Завантажити ще

СБУ повідомила про підозру російському актору Машкову: закликав до знищення України

СБУ повідомила про підозру російському актору Машкову: закликав до знищення України
Фото: т.ме/СБУкр

Служба безпеки України повідомила  відомого російського актора Володимира Машкова про підозру за публічне виправдання збройної агресії Росії. Про це повідомляється на сайті спецслужби.

Машков входить до найближчого оточення вищого військово-політичного керівництва РФ. А після початку повномасштабної війни неодноразово виступав на підтримку окупантів під час масових заходів за участю Володимира Путіна, зазначили у СБУ.

- Також у власному телеграм-каналі та на  персональній сторінці в інстаграм із загальною аудиторією понад 200 тис. підписників Машков регулярно героїзує військові злочини рашистів. У своїх численних інтерв'ю та виступах в ефірах центральних російських каналів він закликав до "приєднання" Донецької, Луганської, Херсонської та Запорізької областей України до складу РФ, - зазначили силовики.

Крім того, Машков незаконно приїжджав у тимчасово окуповані Крим та східні райони України для участі у пропагандистських заходах на підтримку агресивної війни. Експертизи підтвердили факти  діяльності актора на користь Кремля. На підставі зібраних доказів СБУ повідомила Машкову про підозру за трьома статтями Кримінального кодексу України. Це зазіхання на територіальну цілісність та недоторканність України, виправдання та заперечення збройної агресії РФ проти України, а також порушення порядку в'їзду на тимчасово окуповану територію України.

Нині зловмисник перебуває у РФ. Продовжуються комплексні заходи щодо притягнення його до відповідальності за злочини проти України.

Раніше Служба безпеки України оголосила підозру всім російським сенаторам. Вони підтримали незаконне "приєднання" тимчасово окупованих регіонів України до РФ.