Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
15 травня
Завантажити ще

У Харкові затримали іноземного блогера, який публічно підтримував агресію РФ

У Харкові затримали іноземного блогера, який публічно підтримував агресію РФ
Фото: т.ме/СБУкр

Служба безпеки України затримала у Харкові іноземного блогера, який публічно заперечував злочини Росії та розповсюджував фейки про війну в Україні. Про це повідомляє пресцентр СБУ.

Силовики зібрали доказову базу на іноземного блогера, який публічно виправдовував збройну агресію РФ та поширював фейки про війну в Україні. Зловмисник має громадянство однієї з країн Латинської Америки, але вже кілька років мешкає у Харкові.

- Після початку повномасштабного вторгнення блогер одним із перших підтримав російських загарбників та героїзував їхні воєнні злочини. Також він займався дискредитацією вищого військово-політичного керівництва й сил оборони нашої держави. Правоохоронці задокументували, що навесні минулого року він особисто знімав провокаційні відео, в яких намагався фіксувати обличчя українських захисників та ображав їх. Свої стріми публікував на двох власних каналах у YouTube та Telegram із загальною аудиторією майже 300 тисяч підписників, - розповіли силовики.

Крім того, у своїх коментарях він заперечував факти російських ракетних ударів по українських містах та масових вбивств окупантами мирних людей. Під час обшуків за адресою проживання блогера правоохоронці знайшли мобільні телефони й комп'ютер із доказами незаконної діяльності. Ініційовані СБУ експертизи підтвердили факти злочинних дій іноземного блогера.

Слідчі Служби безпеки повідомили його про підозру за ч. 2 та 3 ст. 436-2 Кримінального кодексу України ("Виготовлення та розповсюдження матеріалів, в яких міститься виправдання збройної агресії РФ проти України, вчинене повторно"). Суд обрав запобіжний захід - утримання під вартою. Розслідування триває.

Раніше СБУ ліквідувала мережу ботоферм у 9 областях України з аудиторією близько 200 тисяч користувачів. Вони розповсюджували дезінформацію для розхитування суспільно-політичної ситуації у країні.