23 вересня
Завантажити ще

У Львівській області виявили підпільний склад з товаром, схожим на гуманітарну допомогу

У Львівській області виявили підпільний склад з товаром, схожим на гуманітарну допомогу
Фото: Бюро економічної безпеки України

Минулого тижня на території Львівської області детективи Територіального бюро економічної безпеки виявили складські приміщення площею 1600 кв. м, заповнені товарами, які мають ознаки гуманітарних вантажів. Про це повідомили на брифінгу у Львівській обласній військовій адміністрації.

Перший заступник начальника Львівської ОВА Андрій Годик каже, що масштаби виявленого шокують.

- Мова йде не про один десяток найменувань товарів і не про один десяток палет з товаром, який зберігається на цьому складі. Якщо слідство встановить, що ці товари є саме гуманітарним вантажам, то в умовах воєнного стану мова вже точно навіть не про економічний злочин, а відверте мародерство, - сказав чиновник.

Наразі в інтересах слідства подробиць не розголошують. Голова територіального бюро економічної безпеки у Львівській області Валерій Тацієнко повідомив, що склад виявили у п’ятницю, 21 квітня. У палетах - харчові продукти, дитячі товари, ковдри, засоби гігієни, побутова хімія, спальні мішки та новий одяг. Усього - близько тисячі піддонів.

Щоб завезти цей вантаж, за попередніми даними, знадобилося приблизно 60 вантажівок. Зокрема, тільки консервів знайшли орієнтовно 74 тонни на 20 мільйонів гривень. Остаточний підрахунок ще не завершили. Наразі працівники БЕБ описують товар та встановлюють його походження, а також причетних до його ввезення осіб.

- Зараз тривають процесуальні дії. Ми отримали рішення суду на проведення обшуку. Він триває вже декілька днів у зв'язку з великою кількістю товару. Ми з'ясовуємо, яким чином товар міг потрапити на територію Львівської області, хто може бути причетний до цього товару і чи дійсно це гуманітарний товар або товар заїжджав під виглядом гуманітарної допомоги без розмитнення. А також перевіряємо інформацію про можливий продаж гуманітарної допомоги. Треба час для з'ясування обставин, - сказав Тацієнко.

Він також зазначив, що причетним до злочину загрожує від 12 до 15 років позбавлення волі. Все залежить від ходу розслідування.

Фото
Фото
25 Квiтня11:34