18 червня
Завантажити ще

З України намагалися вивезти церковні стародруки

З України намагалися вивезти церковні стародруки
Фото: dpsu.gov.ua

Прикордонники чопського загону разом із співробітниками митниці завадили спробі незаконного вивезення за кордон двох старовинних книг. Про це повідомляє Держприкордонслужба.

- Стародруки на релігійну тематику, один з яких українського, а інший - іноземного видавництва, виявили вчора під час огляду легкового автомобіля Mercedes чеської реєстрації, яким до Словаччини прямував громадянин Румунії разом із громадянкою України. Книги "Житія Святих", датовану 1906 роком, та "Правила до Божественного причастя", датовану 1900 роком, знайшли у багажнику транспортного засобу серед речей громадянки України, мешканки Закарпаття. Предмети старовини вилучено. Їхню історичну та культурну цінність буде встановлено експертом, - розповіли прикордонники.

У ДПСУ нагадали, що минулими вихідними прикордонники ізмаїльського загону в пункті пропуску Табаки запобігли вивезенню до Молдови мощей 80 святих та іншого церковного начиння. Встановлено, що громадянин Молдови за дорученням свого товариша з Одеси мав перевезти всі ці речі через кордон та доставити до храму Покрови Пресвятої Богородиці у місті Вулканешти. Про контрабанду прикордонники повідомили СБУ та підрозділ Нацполіції. Предмети церковного начиння вилучили, відкрито кримінальне провадження.