2 червня
Завантажити ще

Мінкульт та журналісти звернулися до поліції через конфлікт з УПЦ МП у Лаврі, одну справу вже відкрили

Мінкульт та журналісти звернулися до поліції через конфлікт з УПЦ МП у Лаврі, одну справу вже відкрили
Фото: facebook.com/Church.ua

Комісія з прийому-передачі державного майна національного заповідника "Києво-Печерська лавра" не змогла 30 березня розпочати роботу через перешкоджання священників УПЦ МП. У зв'язку з цим Мінкульт звернувся до поліції. Про це заявив голова відомства Олександр Ткаченко.

- Представники монастиря від Свято-Успенської Києво-Печерської лаври, які входять до складу комісії, не змогли пояснити, хто має ключі від будівлі, перевірку якої було заплановано. До того ж численні невідомі особи перешкоджали потраплянню членів комісії усередину будівлі. За фактом перешкоджання роботі комісії було подано заяву до поліції, - написав міністр.

Ткаченко додав, що груба поведінка представників УПЦ МП щодо представників комісії глибоко дисонує з їхніми закликами до Бога. При цьому міністр запевнив, що комісія продовжить свою роботу в будь-якому разі.

Також стало відомо, що правоохоронці порушили кримінальну справу за фактом перешкоджання журналістській діяльності на території Києво-Печерської лаври. Причиною стало те, що під час зйомки сюжету один із священнослужителів Києво-Печерської лаври пошкодив обладнання оператора. Відео цього інциденту також опублікували телеграм-канали. Санкція відповідної статті передбачає штраф до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арешт терміном до шести місяців, або обмеження волі терміном до трьох років.

30 березня у Києво-Печерській лаврі мала розпочати роботу комісія з прийняття будівель у державне користування. Однак пізніше стало відомо, що члени комісії не змогли потрапити в приміщення, оскільки їхню роботу блокували віруючі та священники. Крім того, Національна спілка журналістів України заявила про масові порушення прав роботи преси. Прихильники УПЦ МП "закривають камери, лаються, погрожують побити медійників палицями та штовхають журналістів", зазначили вони.

З 29 березня Національний заповідник "Києво-Печерська лавра" розірвав договір про оренду Лаври з УПЦ МП. Намісник Києво-Печерської лаври митрополит Павло заявив, що УПЦ МП продовжить перебувати в Лаврі через позов до суду. Підготовче засідання призначено на 26 квітня.