7 червня
Завантажити ще

Затримали шахраїв, які дроном викрадали гроші під час обміну валют

Затримали шахраїв, які дроном викрадали гроші під час обміну валют
Фото: npu.gov.ua

Правоохоронці викрили групу шахраїв, які за допомогою дрона викрадали гроші під час нібито "обміну валют". Про це пише пресслужба Нацполіції.

 Поліцейські затримали зловмисників під час спроби обдурити чергового клієнта. Сума збитків, завданих трьом встановленим постраждалим, становить майже 50 тисяч євро та 25 тисяч доларів США, розповіли поліцейські.

- Шахраї діяли у різних регіонах держави. До складу злочинної групи входило п'ятеро людей: троє чоловіків та дві жінки, які чітко розподілили між собою "функції". Діяли фігуранти за заздалегідь розробленою схемою: у мережі Інтернет розміщували оголошення з пропозицією придбати іноземну валюту за вигіднішим курсом. Зловмисників цікавили лише великі суми, - розповіли правоохоронці.

Поліція затримала шахраїв, які дроном викрадали гроші. Фото: npu.gov.ua

Поліція затримала шахраїв, які дроном викрадали гроші. Фото: npu.gov.ua

Щойно потенційний клієнт зацікавився пропозицією, зловмисники домовлялися про зустріч, потім брали в оренду приміщення для облаштування обмінного пункту. Вони виготовляли в стелі дірку для квадрокоптера, за допомогою якого викрадали гроші, і в стіні - для втечі "касира". Коли остання отримувала гроші, вона дзвонила своїм співучасникам нібито з проханням "відкрити сейф". Однак це був сигнал для оператора безпілотника. Зловмисниця-"касир" перекладала гроші в сітку, прикріплену до дрону, і знову дзвонила "керівнику", але цього разу просила "закрити сейф". Це був сигнал, що дрон разом із грошима може зникати, а сама зловмисниця збігала через "запасний вихід". Тільки тоді клієнт розумів, що його обдурили.

Правоохоронцям вдалося затримати на "гарячому" шахраїв та посадити дрон із грошима. Їм уже повідомили про підозру у шахрайстві. Усім фігурантам справи загрожує до 20 років ув'язнення з конфіскацією майна.

Новини по темі: нацполіція поліція Шахраї