Завантажити ще

ЗМІ: Українських дітей в Криму бив екс-«беркутовець», що розганяв Майдан

ЗМІ: Українських дітей в Криму бив екс-«беркутовець», що розганяв Майдан
Фото: REUTERS

Одним з тих, то застосовував силу та залякував українських дітей, вивезених до російських таборів, був колишній співробітник «Беркуту», який брав участь у подіях на Майдані з боку силовиків Віктора Януковича, Валервй Астахов. Про це пише видання The Insider.

За інформацією журналістів, дані Астахова є у «Миротворці». За цими даними, він служив у МВС України, але після анексії Криму прийняв громадянство Росії і перейшов на службу до МВС РФ в Євпаторії.

Журналіст Тетяна Попова показала фотографії Астахова хлопчику, який розповів про побиття українських дітей у кримському таборі. Дитина упізнала Астахова.  Відомо, що у 2014 році Астахов уже вивозив дітей зі Слов'янська до Ростовської області.

Валерій Астахов є у базі даних «Миротворця. Фото: krim.org.ru

Валерій Астахов є у базі даних «Миротворця. Фото: krim.org.ru

За словами дітей, у Криму їх били, погрожували та тримали у підвалі. Крім того, в одному з так званих таборів в Євпаторії не було навіть постільної білизни, лише матраци та подушки. Діти наголосили, що бив та залякував їх саме Валерій Астахов. У таборі, де їх утримували, колишній "беркутівець" відводив дітей у підвал, показував металеву палицю і погрожував побити нею за підтримку України.

Раніше Україна повернула 17 дітей, викрадених РФ з Херсонщини та Харківщини. Всього ж на сайті державного порталу «Діти війни» йдеться про зникнення 16 226 неповнолітніх. Повернути на батьківщину, за даними сайту, поки що вдалося 308.