Завантажити ще

В Іспанії через велику лісову пожежу евакуюють понад тисячу людей

В Іспанії через велику лісову пожежу евакуюють понад тисячу людей
Фото: MILITARY EMERGENCY UNIT/reuters

На сході Іспанії у четвер, 22 березня, почалася лісова пожежа в гірській місцевості. У п’ятницю влада прийняла рішення евакуювати з довколишніх населених пунктів сотні людей, пише видання El Pais.

Пожежа триває поблизу Вільянуева-де-Вівер в регіоні Валенсія. Через неї свої домівки покинули понад 1000 людей з трьох навколишніх сіл. За даними аварійних служб,  створений притулок для 600 осіб. Також працює польовий шпиталь.

За оцінками валенсійської влади, периметр території, спустошеної за кілька годин пожежею, наближається до 1000 гектарів. Державне метеорологічне агентство вже повідомило про те, що до виникнення пожежі привели «несприятливі погодні умови, особливо враховуючи таку ранню пору року»: в регіоні спостерігався південний і південно-західний вітер, відносна вологість нижче 30% і температура майже +25 градусів.

Наразі до боротьби з вогнем вже залучені 10 літаків, два десятки пожежних машин та військових. Влада заявила, що вогонь вдалося взяти під контроль.

Минула зима 2022-23 років у північній півкулі була другою найтеплішою за всю історію спостережень і незвично сухою. У західній і південно-східній Європі зима була сухішою, ніж у середньому, а в лютому в деяких районах спостерігався рекордно низький рівень вологості ґрунту.

Новини по темі: пожежа Іспанія