Завантажити ще

Парламент Уганди схвалив закон, який дозволяє страту за одностатевий секс

Парламент Уганди схвалив закон, який дозволяє страту за одностатевий секс
Фото: facebook.com/KagutaMuseveni

Парламент Уганди 22 березня схвалив один із найсуворіших у світі законів проти гомосексуалізму. Якщо закон набуде чинності, людям, які ідентифікують себе як ЛГБТ, загрожує до 20 років в'язниці, а за одностатевий секс покаранням може бути страта. Про це пише CNN.

Проти законопроєкту проголосували лише двоє із 389 депутатів. Один із них заявив, що законопроєкт містить неконституційні положення, зводить нанівець успіхи у боротьбі з гендерним насильством та криміналізує окремих осіб.

- Мета законопроєкту полягала в тому, щоб встановити всебічне та розширене законодавство для захисту традиційних сімейних цінностей, нашої різноманітної культури, нашої віри шляхом заборони будь-яких форм сексуальних стосунків між особами однієї статі та заохочення чи визнання сексуальних стосунків між людьми однієї статі, - сказав депутат від опозиції Асуман Басалірваво.

Правозахисники засудили ухвалення законопроєкту, назвавши його "законодавством ненависті" та "повним посяганням на людяність". Вони вважають положення законопроєкту "варварськими, дискримінаційними та неконституційними". Угандійські правозахисники та ЛГБТ-активісти пообіцяли продовжити боротьбу з дискримінацією.

Amnesty International закликала президента країни Йовері Мусевені відхилити ухвалений парламентаріями закон, назвавши його "серйозною атакою" на ЛГБТ-спільноту. Втім, Мусевені неодноразово виступав проти одностатевих стосунків і нещодавно назвав гомосексуальність "відхиленням від норми".

Новини по темі: Закони ЛГБТ