Завантажити ще

У Києві відмінили відключення світла, а Харків тимчасово без електротранспорту

У Києві відмінили відключення світла, а Харків тимчасово без електротранспорту
Фото: facebook.com/npcukrenergo

У Києві до вечора 11 березня скасували стабілізаційні відключення електроенергії, які застосовувалися у деяких районах через пошкодження внаслідок російських обстрілів. Тим часом 5% мешканців столиці досі залишаються без тепла. Ремонт інфраструктурних об'єктів також триває в інших регіонах, які постраждали від ворожих атак.

- "Укренерго" скасував обмеження, що дозволило о 16.45 відновити електропостачання всіх жителів столиці. Через це графіки стабілізаційних відключень більше не застосовуються. Ситуація в енергосистемі досі складна, тому слідкуйте за оновленнями, – розповіли у ДТЕК.

Водночас у КГВА повідомили, що зараз без тепла після ракетної атаки росіян 9 березня залишається 5% киян. Головною проблемою залишається велика кількість пошкоджених електрокабелів. Саме їхнє відновлення дає можливість підключати насоси системи централізованого теплопостачання. До кінця доби фахівці мають відновити теплопостачання повністю. Водопостачання працює у штатному режимі, повідомив начальник КДВА Сергій Попко.

Вирішити проблему з електропостачанням частково вдалося і на Харківщині. Начальник Харківської ОВ Олег Синегубов розповів, що енергетики області дві доби безперервно працювали над ліквідацією наслідків ракетного удару для енергосистеми Харківщини.

– Наразі у Харкові електропостачання повністю відновлено для споживачів та об'єктів критичної інфраструктури. При цьому за минулу добу ворог продовжував обстрілювати важливі інфраструктурні об'єкти, - зазначив він.

У самому Харкові міський громадський транспорт працює поки що за схемою блекауту – замість електротранспорту курсую автобуси. Вранці 11 березня на маршрути вийшли 100 муніципальних автобусів.

Крім того, на Житомирщині, яка також постраждала від російського обстрілу, всім споживачам відновили електропостачання. Начальник Житомирської ОВВ Віталій Бунечко зазначив, що на території області все ще застосовуються графіки обмежень у піковий годинник, але їх тривалість також суттєво скоротилася. Відновлювальні роботи в енергосистемі області продовжуються.