2 жовтня
Завантажити ще

Через російські обстріли Запорізька АЕС повністю знеструмлена

Через російські обстріли Запорізька АЕС повністю знеструмлена
Фото: ALEXANDER ERMOCHENKO/REUTERS

В результаті російських обстрілів 9 березня відключилась остання лінія зв’язку окупованої Запорізької АЕС з українською енергосистемою. Як повідомили в пресслужбі Енергоатому, це сталося о 3:53 ночі.

Наразі станція знеструмлена і  в шостий раз за час окупації перейшла в режим блекауту. 5-й та 6-й енергоблоки переводяться в холодний стан, увімкнулись 18 дизель-генераторів для живлення власних потреб ЗАЕС. Пального для їхньої роботи залишається на 10 діб. Розпочався зворотний відлік часу.

- В разі неможливості поновлення зовнішнього живлення станції протягом цього часу може статись аварія з радіаційними наслідками для всього світу.  Крім того, усі вітчизняні атомні електростанції, які перебувають на підконтрольній Україні території, розвантажили потужність через загрозу ракетних обстрілів. Станом на 6.30 ранку усі енергоблоки сумарно видають в енергосистему 4700 МВт. Через окупацію станції та втручання представників росатома в її роботу можливості української сторони щодо підтримання ЗАЕС у безпековому режимі значно обмежені, - повідомили в пресслужбі.

В Енергоатомі наголосили не необхідності термінових дій «усієї міжнародної спільноти задля виведення рашистських терористичних угрупувань з території Запорізької АЕС, передачі її під повний контроль компетентного легітимного оператора – українського Енергоатома, та відновлення умов збереження ядерної, радіаційної і фізичної безпеки ядерного об‘єкту».