Завантажити ще

У Білорусі нобелівського лауреата Беляцького засудили до 10 років колонії

У Білорусі нобелівського лауреата Беляцького засудили до 10 років колонії
Фото: spring96.org

У білоруському Мінську суд засудив нобелівського лауреата, політв'язня Алеся Біляцького до 10 років позбавлення волі. Ще три правозахисники отримали від 7 до 9 років колонії. Про це пише правозахисний центр "Вясна".

- Суддя Марина Запасник призначила: голові "Вясни" та Нобелівському лауреату Олесю Біляцькому – 10 років колонії в умовах посиленого режиму; заступнику голови "Вясни" та віце-президенту FIDH Валентину Стефановичу – 9 років колонії в умовах посиленого режиму. А координатору кампанії "Правозахисники за вільні вибори" та юристу Володимиру Лабковичу дали 7 років колонії в умовах посиленого режиму, - розповіли у центрі. - Також суд засудив правозахисника "Вясна" Дмитра Соловйова до 8 років колонії заочно.

Правозахисників звинувачували за ч. 4 ст. 228 ("контрабанда організованою групою") та ч. 2 ст. 342 Кримінального кодексу ("фінансування групових дій, що грубо порушують громадський порядок"). Згідно з матеріалами справи, засуджені нібито готували громадян до участі у групових діях, які грубо порушують громадський порядок. Крім того, вони нібито фінансували протести під виглядом правозахисної та благодійної діяльності. Біляцький, Стефанович та Лабкович свою провину не визнали.