Завантажити ще

Суд заарештував ексмера з Чернігівщини – підтримував вторгнення РФ до України

Суд заарештував ексмера з Чернігівщини – підтримував вторгнення РФ до України
Фото: ssu.gov.ua

Українські силовики викрили двох поплічників росіян, які закликали українців підтримувати війська Росії. Одним із них виявився колишній мер районного центра у Чернігівській області, якого раніше судили за хабарі. Про це повідомляє пресцентр Служби безпеки України.

- Напередодні повномасштабного вторгнення ексмер звільнився із виправної установи, де відбував покарання за скоєння злочину. Під час окупації частини Чернігівської області військами РФ колишній міський голова вирішив продемонструвати окупантам, що готовий до співпраці, – встановила спецслужба.

За версією слідства, колишній горе-мер публікував у соцмережах пости, в яких дискредитував ЗСУ, виправдовував злочини військових РФ та популяризував так звані "ДНР/ЛНР". Після того як українські захисники деокупували Чернігівську область, зловмисник намагався втекти, але йому завадили наші силовики.

Наразі колишньому градоначальнику вручили підозру за ст. 436-2 Кримінального кодексу "Виправдання, визнання правомірної, заперечення збройної агресії РФ проти України, глорифікація її учасників". Згідно з рішенням суду, підозрюваного взяли під варту, а СБУ продовжує розслідування.

Як зазначили у відомстві, також силовикам вдалося викрити мешканку Києва, яка публічно закликала до захоплення державної влади та вихваляла "режим Кремля". Жінка виправдовувала ракетні удари росіян, жертвами яких стали мирні українці.

Киянці силовики вручили підозру за трьома статтями Кримінального кодексу - ч. 2 ст. 109 "Публічні заклики до насильницької зміни або повалення конституційного ладу або захоплення державної влади, а також поширення матеріалів із закликами до здійснення таких дій", ч.1 ст. 110 "Зазіхання на територіальну цілісність та недоторканність України" та ч. 3. ст. 436-2 "Виправдання, визнання правомірної, заперечення збройної агресії РФ проти України, глорифікація її учасників". Зловмисницю суд також відправив під варту.

Фото: ssu.gov.ua

Фото: ssu.gov.ua

Фото: ssu.gov.ua

Фото: ssu.gov.ua