Завантажити ще

На Туреччину знову обрушився потужний землетрус поблизу кордону із Сирією

На Туреччину знову обрушився потужний землетрус поблизу кордону із Сирією
Фото: REUTERS/Umit Bektas

На півдні Туреччини сталися два землетруси у провінції Хатай, магнітуда яких сягала 6,4 бала. Про це пише турецьке видання Gazete Duvar.

В Управлінні із запобігання та ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій Туреччини заявили, що підземні поштовхи були зафіксовані поблизу кордону із Сирією. Осередок першого землетрусу залягав на глибині 16 кілометрів, і його поштовхи сягали 6,4 бала. За кілька хвилин на цей же регіон обрушилося нове стихійне лихо - магнітуда землетрусу становила 5,8 бала.

Як пише Reuters, внаслідок землетрусів отримали пошкодження будівлі у центрі Антак'ї. Підземні поштовхи також відчули мешканці Єгипту та Лівану.

– Я думала, що земля розколеться у мене під ногами, – розповіла журналістам місцева мешканка Муна Аль Омар.

Найпотужніші за останні десятки років землетруси накрили Туреччину та Сирію 6 та 7 лютого. Внаслідок цього загинула понад 41 тисяча осіб, з них понад 35 тисяч - жителі Туреччини. Президент країни Реджеп Ердоган оголосив у 10 провінціях надзвичайну ситуацію, а уряд прийняв рішення повністю знести місто Нурдагі, найбільше зруйноване стихійним лихом.

Для допомоги турецьким рятувальникам низка країн відправила на місце події свої групи. У тому числі Україна. У деяких провінціях все ще продовжуються рятувальні роботи, і через 11 днів після землетрусу в Туреччині продовжують знаходити людей, які дивом вижили.