29 травня
Завантажити ще

НБУ: Найпоширенішим видом шахрайства стала фейкова соціальна допомога

НБУ: Найпоширенішим видом шахрайства стала фейкова соціальна допомога
Фото: facebook.com/NationalBankOfUkraine

Під час повномасштабної війни в Україні платіжне шахрайство не зникло. Навпаки, у НБУ спостерігають суттєве збільшення його проявів. Про це повідомляє пресслужба регулятора.

– Найпоширенішим видом стала фейкова соціальна допомога від державних чи міжнародних організацій постраждалим від війни українцям. 2022 року НБУ виявив близько 4500 фішингових ресурсів. Для порівняння – у 2021 році ця цифра була на порядок меншою, – зазначив заступник голови НБУ Олексій Шабан.

При цьому у пресслужбі НБУ розповіли, що Національний координаційний центр кібербезпеки при Раді національної безпеки та оборони України спільно з НБУ запустили проєкт із протидії кібершахрайству у фінансовому секторі. Завдання проєкту – зменшити переходи користувачів на шахрайські сайти шляхом перенаправлення їх на сторінку із попередженням, що сайт створений зловмисниками.

У банку пояснили, що для крадіжки коштів зловмисники проводять фішингові кампанії, які мають на меті виманювання даних для доступу до банківських рахунків. Обіцянки шахраїв варіюються залежно від актуальних новин, що особливо стосуються надання громадянам державної та міжнародної фінансової допомоги, також вони організують фейкові збори коштів для надання допомоги ЗСУ, йдеться у повідомленні.