Завантажити ще

У Новій Зеландії стався потужний  землетрус

У Новій Зеландії стався потужний  землетрус
Фото: Наслідки руйнівного землетрусу в Туреччині. Фото: REUTERS/Nir Elias

Землю продовжують сколихувати потужні землетруси. Цього разу землетрус магнітудою 6,1 відчули десятки тисяч новозеландців. Він стався вночі 15 лютого неподалік Веллінгтона на глибині 48 км. Про це пише місцеве видання Nzherald.co.nz.

Землетрус почався з сильного поштовху, за яким було щонайменше 30 секунд помірного струсу. Незабаром інший землетрус, магнітудою 4,0, стався за 45 км на південний захід від Таумарунуї на глибині 78 км.

Очевидці кажуть, що було відчуття, наче величезний товарний поїзд промчав повз будинок. Усі ховалися у дверних отворах, це тривало близько 30 секунд. Авіарейсу з Окленда навіть довелося відкласти посадку у Веллінгтоні через землетрус. Злітно-посадкову смугу перевірили на наявність пошкоджень. Національне агентство з надзвичайних ситуацій регіону у Веллінгтоні повідомило, що загрози цунамі немає.

Туреччина та Сирія зазнала потужних землетрусів 6 та 7 лютого. Підземні поштовхи досягали магнітуди понад 7. Епіцентр землетрусу знаходився на глибині 24,1 км у провінції Газіантеп. У результаті загинули понад 40 тисяч осіб. Ці землетруси вже оцінили як найсильніші за останні 80 років.

Днями на південному заході Румунії в провінції Валахія стався землетрус. Підземні поштовхи зафіксовано магнітудою 5,3.

Новини по темі: Землетрус Нова Зеландія