12 червня
Завантажити ще

Молдова підтвердила перетин повітряного простору російською ракетою, Румунія заперечує

Молдова підтвердила перетин повітряного простору російською ракетою, Румунія заперечує
Фото: REUTERS (ілюстративне)

Міноборони Молдови підтвердило заяву головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного про перетин повітряного кордону російською ракетою, тоді як Міноборони Румунії - спростувало. 

– Відповідальні структури о 10:18 виявили ракету, яка перетнула повітряний простір над містом Мокра Придністровського регіону, а згодом над містом Косауці Сорокського району, прямуючи в бік України. Міністерство оборони у співпраці з відповідальними структурами країни уважно стежить за ситуацією в регіоні та рішуче засуджує порушення повітряного простору Республіки Молдова, - сказано у заяві Міноборони Молдови.

- Інформація про російську ракету, яка пролетіла над повітряним простором Румунії, не підтверджується. Невдовзі ми повернемося з офіційною інформацією щодо цієї ситуації, - сказано у коментарі Міноборони Румунії.

Згодом Міноборони Румунії опублікувало розширену заяву. У ній сказано, що система повітряного спостереження 10 лютого виявила повітряну ціль, запущену з корабля РФ у Чорному морі поблизу Кримського півострова. Найімовірніше, це була крилата ракета, але вона жодного разу не перетнула повітряний простір Румунії.

- Найближча точка траєкторії цілі до повітряного простору Румунії була зафіксована радіолокаційними системами приблизно за 35 кілометрів на північний схід від кордону. Румунська влада застосовувала всі стандартні процедури з моменту виявлення пуску по цілі до повного з'ясування ситуації. Крім того, о 10:38 два літаки МіГ-21 LanceR ВПС Румунії зі складу бойової служби Повітряної поліції під командуванням НАТО, які в цей час виконували навчальний політ, були перенаправлені в північний район Румунії для доповнити варіанти реакції. Приблизно через дві хвилини ситуація прояснилася, і два літаки продовжили свою початкову місію, - сказано у заяві.

Залужний заявив, що під час масованого удару 10 лютого дві російські крилаті ракети "Калібр" здійснили перетин повітряного простору Молдови та Румунії. Остання є членом НАТО.