3 червня
Завантажити ще

Омбудсмен: Росіяни вигадали нову тактику для затягування обміну полоненими

Омбудсмен: Росіяни вигадали нову тактику для затягування обміну полоненими
Фото: t.me/dmytro_lubinetzs

Росіяни вигадали нову тактику, за допомогою якої зможуть затягувати обмін військовополоненими. Про це повідомляє Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубинець.

Лубинець повідомив, що сьогодні Уповноважена з прав людини в Росії Тетяна Москалькова заявила, що до неї звертаються матері та дружини українських військових, які потрапили в полон, із проханням не повертати їх додому.

- Так от, є що відповісти пані Москальковій. В Україні вже було кілька випадків, коли мобілізовані солдати армії РФ, захоплені у полон українською армією, відмовлялися від обміну та виявляли бажання залишитись на підконтрольній Україні території, - наголосив омбудсмен.

Більше того, за словами Лубинця, є й ті, хто потрапляв у полон до ЗСУ неодноразово. Наприклад, російський військовий Олександр Фоменко з Таганрога чи Руслан Вяльшин, які двічі потрапляли до українського полону. Омбудсмен підкреслив, що Україна завжди дотримується Женевських конвенцій. Чого не можна сказати про Росію, яка "регулярно порушує норми міжнародного права".