13 червня
Завантажити ще

Керівництво Сумської ОДА "відмивало" гроші, виділені на відновлення інфраструктури

Керівництво Сумської ОДА
Фото: т.ме/СБУкр

Служба безпеки України викрила масштабну корупційну схему розкрадання державних коштів, в якій підозрюються чиновники Сумської обласної державної адміністрації. Йдеться про гроші, які призначалися на відновлення зруйнованої росіянами інфраструктури. Про це повідомляє прес-служба відомства.

- Чиновники надавали державні кошти, виділені регіону на ліквідацію наслідків бойових дій та обстрілів росіян, зокрема, на відновлення інфраструктури, - йдеться у повідомленні.

За цим фактом силовики вручили підозру двом чиновникам – заступнику голови Сумської ОДА та в.о. начальника Департаменту капітального будівництва ОДА. Їм інкримінують злочини за ч. 5 ст. 191 "Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем, вчинені за попередньою змовою групою осіб, в особливо великих розмірах, в умовах воєнного стану" та ч. 1 ст. 366 "Службове підроблення" Кримінального кодексу.

За версією слідства, у квітні заступник голови Сумської ОДА разом із керівником Департаменту капбудівництва організували схему розкрадання коштів, виділених області урядом. За ці гроші місцева влада мала відремонтувати житлові будинки, об'єкти цивільної та критичної інфраструктури, мости та дороги, зруйновані ворожими обстрілами.

- Зловмисники уклали договори на проведення відновлювально-будівельних робіт із п'ятьма афілійованими комерційними структурами. Ділки свідомо внесли до кошторисної документації ціни на будматеріали, що в 2-3 рази перевищують ринкові. Їхнє придбання відбувалося через спеціально створені ділками «фірми-прокладки», - наголосили у відомстві.

У спецслужбі уточнили, що під час ремонту лише одного об'єкту зловмисники надали 1,4 млн. грн. Наразі тривають експертизи щодо ще 80 подібних об'єктів. Розслідування у справі триває.

Фото
Фото
02 Лютого 202320:42