3 червня
Завантажити ще

Росіяни на окупованих територіях навмисно відправляють місцевих через мінні поля

Росіяни на окупованих територіях навмисно відправляють місцевих через мінні поля
Фото: sprotyv.mod.gov.ua

Російські загарбники в окупованих ними містах та селах використовують місцевих жителів для пошуку проходів на мінних полях. Вони навмисно відправляють людей на позиції ЗСУ через мінні загородження. Про це повідомляє Центр національного спротиву.

-Такі випадки були зафіксовані на тимчасово окупованих територіях Запорізької області. Так, на позиції наших військових виходили місцеві, що залишилися проживати на тимчасово окупованих територіях, і передавали від окупантів повідомлення із пропозицією нібито забрати тіла своїх "200-х". Однак надалі окупанти відмовляються від переговорів, – розповідають у Центрі.

За інформацією українських військових, людей посилають спеціально через мінні поля, щоб виявити можливі варіанти проходу через мінні загородження. Інформацію про маршрути одержують завдяки спостереженню за цивільними.

Таким чином, можемо говорити про ще один міжнародний злочин ворога, - констатує Центр. Крім того, ЦНС нагадує, що на півночі України так само вчиняють і білоруські прикордонники - навмисно спрямовують біженців з Ірану та Пакистану до українських кордонів. У такий спосіб вони перевіряють уразливі чи недостатньо захищені ділянки білорусько-українського кордону, які можна використовувати для проходу ворожих ДРГ.