Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
12 квiтня
Завантажити ще

Найбільші проблеми зі світлом після обстрілу - в Київській, Одеській та Вінницькій областях

Найбільші проблеми зі світлом після обстрілу - в Київській, Одеській та Вінницькій областях
Фото: REUTERS

У трьох регіонах України складна ситуація зі світлом після чергового масованого ракетного обстрілу Росії. В "Укренерго" підрахували, що це вже 13-й ракетний удар та 15-та атака дронів по енергосистемі України з початку повномасштабного вторгнення.

- Є влучання та пошкодження обладнання у південному, центральному, південно-західному регіонах. У Дніпровському регіоні на одному з енергооб’єктів основне високовольтне обладнання знищено. Проблеми з енергоживленням, спричинені обстрілами, на півдні, в тому числі й в Одеській області. По всій Україні під час атаки були запроваджені аварійні відключення. Зараз поступово повертаються планові графіки обмежень, - повідомили в "Укренерго".

Міністр енергетики України Герман Галущенко повідомив, що найскладніша ситуація наразі в Київській, Одеській та Вінницькій областях. У ДТЕК заявили, що в Одеській області екстрені відключення світла можуть тривати декілька днів, поки не буде відновлено пошкоджені енергооб'єкти. Компанія попросила жителів регіону набратися терпіння.

Також екстрені відключення продовжують діяти у Києві, на Київщині та Дніпропетровщині. У ДТЕК зазначили, що Росія завдала значної шкоди українській енергосистемі, через що енергетики не можуть повернутись до стабілізаційних відключень. У КМВА пояснили, що, оскільки Київ входить до великої енергетичної системи країни, столиця не може повернутися до планових відключень.

Вранці 26 січня Росія запустила по Україні 55 ракет, зокрема гіперзвукові «Кинджали».