Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
12 квiтня
Завантажити ще

В Іспанії затримали пенсіонера, який міг надсилати листи із вибухівкою українському посольству

В Іспанії затримали пенсіонера, який міг надсилати листи із вибухівкою українському посольству
Фото: REUTERS

В Іспанії затримали чоловіка, якого підозрюють у розсилці листів із піротехнічними матеріалами, зокрема на адресу посольства України. Про це повідомляє El Pais.

Співробітники поліції заарештували у місті Бургос на півночі країни 74-річного чоловіка. Його вважають автором як мінімум шести листів із піротехнічними матеріалами, які викликали антитерористичну тривогу наприкінці листопада та на початку грудня. Серед отримувачів були прем'єр-міністр Іспанії Педро Санчес, а також посольства України та США у Мадриді.

Заарештований чоловік, громадянин Іспанії, нібито діяв сам і не пов'язаний із жодною групою. Наразі поліція проводить обшук за його місцем проживання у Бургосі.

Видання La Sexta повідомляє, що затриманий працював чиновником міської ради Віторії, неподалік Міранда-де-Ебро, і зараз проживав один, про його приналежність до жодної політичної групи нічого не відомо.

- Оскільки поштова служба не має системи відстеження своїх відправлень, поліція вдалася до традиційного методу. Вони зібрали зображення з камер поштових відділень, звідки були надіслані пакети. Вони визначили місцезнаходження пакетів на записах та за допомогою цієї інформації (дата та час, коли це сталося) спробували реконструювати маршрут, - зазначає видання з посиланням на слова правоохоронців.

Конверти були найбільш характерним елементом відправлень, зазначили у поліції, оскільки вони були нестандартними. Це були конверти розміром 20х15, але з особливим вирізом. Поліції вдалося знайти компанію, яка розповсюджувала ці конверти через Інтернет. Поліція перевірила по черзі всіх покупців у різних провінціях Іспанії та знайшла покупця в Бургосі. Далі поліція встановила, що цей чоловік також придбав в інтернеті марки ювілейного видання та інші матеріали, які є у пакетах з бомбами (очевидно, підшипники).

Раніше поліція заявляла, що шість пакетів із вибуховими речовинами було відправлено з міста Вальядолід на півночі країни. Це приблизно за 130 км від Бургосу. Більшість пакетів було знешкоджено, водночас співробітник посольства України отримав легкі поранення, коли перевіряв вміст посилки. Після цього українські посольства у 12 країнах, у тому числі й Іспанії, отримали листи із погрозами, що міністерство закордонних справ назвало "добре спланованою кампанією терору".