Завантажити ще

Британська розвідка нарахувала в Україні 50 тисяч бойовиків "Вагнера"

Британська розвідка нарахувала в Україні 50 тисяч бойовиків
Фото: t.me/DIUkraine

Британська розвідка стверджує, що приватна військова компанія "Вагнер" має у підпорядкуванні до 50 тисяч бойовиків, задіяних у війні в Україні. Таким чином, вона стала ключовим компонентом військової кампанії РФ. Про це йдеться у розвідувальному огляді Міноборони Великобританії.

Британська розвідка звертає увагу на те, що останнім часом ПВК "Вагнер", яка раніше знаходилася "в тіні", все більше виходить у публічний простір. Так, 27 грудня 2022 року у російському Єдиному державному реєстрі з'явилася інформація про те, що група "Вагнер" офіційно зареєструвалася як юридична особа. Основним видом діяльності група оголосила "консультування з питань управління"; жодної згадки про бойові послуги не було.

- Поки не ясно, якою мірою "Центр ПВК Вагнера" використовуватиметься для управління воєнізованою діяльністю "Вагнера". Приватні військові компанії (ПВК) залишаються в Росії поза законом, незважаючи на тривалі дискусії щодо реформування законодавства, - зазначили у відомстві.

Власник "Вагнера" Євгеній Пригожин, на думку Міноборони, ймовірно, частково фінансував організацію за рахунок завищених державних контрактів, укладених з іншими його компаніями. "Вагнер" майже напевно  налічує зараз до 50 000 бойовиків в Україні і став ключовим компонентом української кампанії. Реєстрація, ймовірно, має на меті максимізувати комерційну вигоду Пригожина і надалі легітимізувати організацію, яка набуває все більшого розголосу, стверджує британська розвідка.