Завантажити ще

З України до США намагалися вивезти артефакти давньоруських часів

З України до США намагалися вивезти артефакти давньоруських часів
Фото: facebook.com/UkraineCustoms

Київські таможенники виявили спробу переслати за кордон старовинну металеву зброю – вісім справжніх наконечників стріл, виготовлених у період дохристиянської Русі IX-XIV століть. Артефакти були виявлені у посилці, відправленій зі столиці до Сполучених Штатів. Про це повідомляє пресслужба Державної митної служби.

– Мистецтвознавча експертиза, проведена фахівцями Національного музею історії України, підтвердила історичну та культурну цінність знайденої зброї. Практично у всіх артефактах фахівці виявили спроби непрофесійної реставрації ,– йдеться у повідомленні.

Як зазначили у відомстві, предмети археології заборонені законодавством України до продажу, приватного колекціонування чи вивезення за кордон. Передбачається, що наконечники стріл є здобиччю чорних археологів.

За цим фактом митники склали протокол за ст. 473 Митного кодексу "Пересилання через митний кордон України до міжнародних поштових та експрес-відправлень товарів, заборонених до такого пересилання. Виявлені артефакти було вилучено.

Фото
Фото
19 Сiчня10:52

 

Новини по темі: чорні археологи Митниця