Завантажити ще

ООН: Жертвами російського вторгнення в Україну стали більше 7 тисяч цивільних

ООН: Жертвами російського вторгнення в Україну стали більше 7 тисяч цивільних
Фото: facebook.com/MNSDNE/

З початку повномасштабного російського вторгнення в Україні загинуло більше 7 тисяч цивільних. Ще понад 11 тисяч людей отримали поранення, повідомляється в управлінні верховного комісара ООН.

З початку 2023 року жертвами російської агресії стали щонайменше 104 цивільних. Поранення з початку цього року отримали не менше 284 цивільних.

Реальна кількість жертв може бути набагато більшою, оскільки отримання інформації з деяких місць, де продовжуються інтенсивні бої, відбувається із затримкою і багато повідомлень все ще потребують підтвердження.

- Це стосується, наприклад, населених пунктів Маріуполь (Донецька область), Ізюм (Харківська область), Лисичанськ, Попасна та Сєверодонецьк (Луганська область), де, за повідомленнями, мали місце численні випадки загибелі або поранення цивільних осіб, - додають в організації.

У ООН зазначають, що більшість зафіксованих втрат серед цивільних осіб були викликані застосуванням вибухової зброї з великою зоною ураження, включаючи обстріли з важкої артилерії та реактивних систем залпового вогню, а також ракетні та авіаудари.