24 травня
Завантажити ще

Прикордонник про полон у РФ: Голод, бруд та постійний психологічний тиск

Прикордонник про полон у РФ: Голод, бруд та постійний психологічний тиск
Фото: facebook.com/DPSUkraine

Прикордонник Павло Піковець захищав країну в Маріуполі, під час боїв зазнав поранення руки. Разом зі своїми побратимами він змушений був здатися в полон росіянам. Внаслідок нещодавнього обміну Павло нарешті повернувся додому і розповів про умови, в яких утримуються полонені в Оленівці. Його історію розповіли у Державній прикордонній службі України.

Піковець разом з іншими захисниками Маріуполя потрапив у полон у травні. Російські окупанти доставили його до колонії в Оленівці. Чоловік згадує, що умови там були жахливі.

- Спали на бетонній підлозі. Потім дали кілька матраців, ми їх покидали впоперек, щоб могли відпочити якнайбільше побратимів, – згадує прикордонник Павло про російський полон. За його словами, у приміщенні була тотальна антисанітарія.

Полоненим давали дуже маленькі порції їжі, і вони постійно відчували голод. Росіяни застосовували методи психологічного тиску, наприклад – будили їх ночами. Через поранення Павла перевели до Донецької лікарні, проте психологічний тиск продовжували чинити.

- Щодня вони розповідали нам, що нібито Київ уже захоплено, а захід країни відійшов до Польщі. Казали, що Україна від нас відмовилася. Неодноразово садили в автобуси, вдавали, ніби нас везуть на обмін. Привезені журналісти брали коментарі. Автобус виїжджав із території лікарні, проїжджав 100 метрів, а потім розвертався, і нас повертали до лікарні, – каже Павло.

Справжній обмін пройшов 29 червня у Запоріжжі. Усіх полонених доправили до лікарні, а потім перевели до Києва до прикордонного шпиталю. Там Павло нарешті зустрів свою дружину.