Завантажити ще

З початку війни прикордонники затримали вже 12 тисяч "ухилянтів", 15 загинули

З початку війни прикордонники затримали вже 12 тисяч
Фото: т.ме/ДПСУкр

З початку запровадження в Україні воєнного стану прикордонники затримали за спробу незаконного перетину кордону майже 12 тисяч чоловіків призовного віку. Про це повідомили у Держприкордонслужбі України.

- Понад 8,2 тисячі порушників намагалися перетнути кордон незаконним способом поза пунктами пропуску, решта намагалися схитрувати на паспортному контролі у пунктах пропуску. Розпочато понад 2100 кримінальних проваджень: за незаконне переправлення осіб через державний кордон України – понад 430, за підробку документів та використання підроблених документів – 1650, за ухилення від призову - понад 20. Понад 950 особам повідомлено про підозру та понад 350 вже притягнуто до кримінальної відповідальності, - розповіли у Держприкордонслужбі.

У Держприкордонслужбі повідомляють, що з початку повномасштабної війни зафіксовано 410 невдалих спроб підкупу прикордонників. Загальна сума запропонованих прикордонникам хабарів перевищила 4,9 млн грн. Також неодноразово "ухилянти" ставали жертвами криміналітету.

- Дехто з них поплатився чималими коштами, а були й ті, що гинули в річках та горах при спробах незаконно перетнути кордон. З початку повномасштабного російського вторгнення на територію України зафіксовано дванадцять випадків виявлення потопельників-чоловіків на українсько-румунській річковій ділянці кордону, де прикордонники фіксують найбільшу кількість спроб порушення держкордону. Крім того, було виявлено тіла трьох чоловіків, які загинули в горах, - один із них загинув навесні цього року, а двох інших знайшли нещодавно, - розповіли прикордонники.

Прикордонники закликали всіх бажаючих незаконно залишити територію України не ризикувати своїм життям та здоров'ям. Зокрема, утриматися від походів у гори, де спостерігаються складні погодні умови: мороз, хуртовина, пориви сильного вітру та густий туман.