Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
26 квiтня
Завантажити ще

На Луганщині РФ почала примусово видавати російське громадянство дітям

На Луганщині РФ почала примусово видавати російське громадянство дітям
Фото: CLODAGH KILCOYNE/REUTERS

Російські окупанти на Луганщині почали примусово видавати дітям громадянство РФ. Крім того, загарбники збільшили кількість патрулів для пошуку дезертирів: жителі Сєвєродонецька та Лисичанська масово скаржаться на мародерство «комунальників» в їхніх домівках. Про це повідомили у пресслужбі Луганської ОВА.

-  У кремлі поспішають примусово паспортизувати жителів окупованої Луганщини. Те, що вони не вважали за потрібне робити протягом восьми років, намагаються встигнути за кілька місяців, аби вселити в людей зневіру до Україні і водночас посилити власну пропаганду, - наголосили в адміністрації.

Так, в регіоні «набув чинності» порядок подання заяви про визнання дитини, що мешкає на окупованій території та не досягла віку 14 років, громадянином РФ.  Для цього одному з батьків обов’язково потрібно мати паспорт РФ.

- Звісно, можна його (паспорт. – Ред.) і не отримувати та одразу підпасти під скорочення на роботі або під відмову у соціальних виплатах. Часу на роздуми окупанти не залишають, - додали в Луганській ОВА.

В пресслужбі додали, що  окупаційне газове господарство нещодавно повідомило про нібито підключення 100 % житлових будинків до системи газопостачання.

При цьому в адміністрації додали, що росіяни не можуть впоратися із своїми ж військовими, які біжать з фронту. У зв’язку зі значними втратами особового складу у Луганській області збільшилася кількість випадків дезертирства російських військовослужбовців та залишення ними бойових позицій.

- Аби хоч якось контролювати ситуацію, російське військове керівництво збільшило кількість патрулів для затримання та повернення дезертирів до підрозділів, - додали в ОВА.

Очільник області Сергій Гайдай також повідомив, що у Кремінній вже немає ні військового командування РФ, ні росіян, які приїжджали працювати в місті.

- Після звільнення Кремінної є два варіанти розвитку подій: крокувати на Старобільськ - головний логістичний центр області, або допомогти Бахмуту і йти на Рубіжне та Сєвєродонецьк, щоб «розколоти» рашистське угрупування на цьому напрямку, - додав Гайдай.

Напередодні  Інститут вивчення війни повідомив, що судячі з останніх даних, українські сили досягли великих успіхів у напрямку Сватове - Кремінна Луганської області.