Завантажити ще

Суд арештував ряд українських готелів та ТЦ, якими володіють громадяни РФ

Суд арештував ряд українських готелів та ТЦ, якими володіють громадяни РФ
Фото: https://dbr.gov.ua/

Суд арештував сім готелів та два торгових центри у Києві, якими фактично володіють громадяни держави-агресора. Як повідомили у пресслужбі Державного бюро розслідувань  номінальними бенефіціарними власниками вказаних об’єктів є іноземні громадяни та компанії-нерезиденти, які безпосередньо пов’язані із громадянами країни-агресора. У тому числі йдеться про високопосадовців та депутатів держдуми Російської Федерації.

Так,  ухвалою Печерського районного суду міста Києва накладено арешти із забороною відчуження на готелі Premier Palace Hotel, Premier Hotel Rus, Premier Hotel Lybid та Premier Hotel Slavutych (м. Київ), Premier Hotel Dnister (м. Львів), Premier Hotel Odessa (м. Одеса), Premier Compass Hotel Oleksandriya (м. Олександрія), приміщення ТВК «Метроград» та ТРЦ «Метрополіс» (м. Київ), а також на корпоративні права та акції визначених товариств.

Наразі відомство перевіряє причетність громадян РФ до діяльності злочинної організації, яка вчинила низку злочинів на території України.  

Раніше, 11 листопада 2022 року, Печерський районний суд міста Києва арештував частки у стратегічних українських підприємствах (Житомиробленерго, Херсонобленерго, Кіровоградобленерго, Чернівціобленерго та Рівнеобленерго) та цінні папери, кінцевими власниками яких можуть бути ці ж особи.

Також 30 листопада 2022 року працівники ДБР повідомили про підозру за частиною третьою статті 110 Кримінального кодексу України («Посягання на територіальну цілісність і недоторканність України») заступника голови державної думи Російської Федерації Олександру Бабакову, який проголосував за ряд федеральних законів щодо включення Запорізької області та Херсонської області, Автономної Республіки Крим до складу Російської Федерації як новоутворених суб’єктів федеративної республіки.

Працівники Бюро продовжують розшук та виявлення інших активів злочинної організації як на території України, та і за її межами, з метою відшкодування завданих нашій державі збитків, у тому числі через конфіскацію майна.

Процесуальне керівництво здійснює Офіс Генерального прокурора.