Завантажити ще

Дитячого письменника Володимира Вакуленка вбили під Ізюмом з пістолета Макарова

Дитячого письменника Володимира Вакуленка вбили під Ізюмом з пістолета Макарова
Фото: facebook.com/wakulenko.k.wolodimir

Дитячого письменника Володимира Вакуленка розстріляли з пістолета Макарова. Про це 29 листопада повідомив начальник слідчого управління поліції у Харківській області Сергій Болвінов.

- Російські окупанти розстріляли письменника Володимира Вакуленка з пістолета Макарова. Слідчі вилучили з тіла загиблого дві кулі, - написав він на своїй сторінці у фейсбуі.

Болвінов підтвердив інформацію журналістів про те, що перевірка ДНК профілю завершена. Підтверджено, що загиблий під номером 319 на ізюмському кладовищі - це Вакуленко.

Начальник слідчого управління опублікував фото вбитого чоловіка, зроблене місцевим мешканцем 12 травня. Свідки, які хоронили людей на ізюмському кладовищі, розповіли, що у той день до них звернулися військовослужбовці РФ з вказівкою захоронити тіло чоловіка, яке знаходилось неподалік від с. Капітолівка Ізюмського району. 

- Свідки помітили кульові отвори в тілі та простріляні документи українського письменника. Тіло знаходилось на вулиці більше місяця, - розповів Сергій Болвінов.

У квітні слідчі поліції за матеріалами ЗМІ зареєстрували провадження за фактом незаконного позбавлення волі письменника. Батько Володимира розповів, що 23 березня до їхнього дому приїхали п’ять осіб, ймовірно, «лнрівці», та провели обшук. Бойовики забрали письменника та його сина - провели жорстокий допит з побиттям і відпустили. Наступного дня до їхнього дому приїхали дві невстановлені особи в автомобілі з позначкою “Z” та силоміць вивезли Володимира Вакуленка. З цього часу його ніхто не бачив. 

Фото: facebook.com/Сергій Болвінов

Фото: facebook.com/Сергій Болвінов

28 листопада "Суспільне" повідомило, що їхнє розслідування і результат ДНК показали, що письменника Володимира Вакуленка вбили під час окупації. 15 жовтня ЗМІ написали, що місцева ритуальна служба, яка ховала тіла, вела журнал із даними про небіжчиків. У ньому правоохоронці виявили прізвище письменника. Журналісти "Суспільного" знайшли могилу під номером 319. Тіло з неї ексгумували. Матері письменника надходила інформація, що сина вивезли з України, щоб судити в РФ.