24 травня
Завантажити ще

З Луганської області намагаються обманом вивезти 10,5 тисячі українських дітей

З Луганської області намагаються обманом вивезти 10,5 тисячі українських дітей
Фото: t.me/V_Zelenskiy_official

Російські окупанти в Луганській області підготували 10,5 тисячі дітей для вивезення в так звані "пансіонати". Про це повідомляє Центр національного спротиву.

Окупаційна адміністрація прозвітувала про поглиблені медогляди для 15 000 дітей віком від 2 до 17 років. Зокрема, завезені з Росії медики вирішили, що 70% із цих дітей нібито потребують "спеціальної медичної допомоги". На думку Центру національного спротиву, таким чином вони намагаються прикрити депортацію дітей до РФ.

– Спочатку їх поміщають до спеціалізованих оздоровчих закладів, потім із низки надуманих причин затримують повернення дітей додому, щоб спонукати батьків приїхати до дітей, потім сім'ям забороняють повертатися на територію України, – попередили у Центрі.

Наприклад, у пансіонаті "Фея-3" в Анапі (Краснодарський край) вже знаходяться понад 1500 осіб з окупованої частини Херсонської області. Їх схиляють до отримання російських паспортів та відкриття рахунків у російських банках нібито для виплати соціальної допомоги.

Окрім того, росіяни вже завезли 6 мобільних медичних пунктів на окуповану територію Херсонської області. Це спеціалізовані вантажні автомобілі, які обладнані під мобільні діагностичні кабінети. Передбачається, що окупанти намагаються якнайшвидше замінити українців у цих районах. У зв'язку з цим українська влада закликає своїх громадян не допускати обстежень російськими лікарями, щоб діти не стали жертвами депортації.