5 червня
Завантажити ще

Компанія YASNO: Темпи появи світла у Києві поки не такі, як хочеться

Компанія YASNO: Темпи появи світла у Києві поки не такі, як хочеться
Фото: facebook.com/dtekkem

Темпи зростання потужності електроенергії у Києві поки не такі, як хочеться, але вони є. Про це повідомив виконавчий директор енергетичної компанії YASNO Сергій Коваленко.

- За день  потужності, яку дали на Київ, стало трошки більше, але досі її дуже мало. Тепми зростання поки не такі, як хочеться. Але вони є, і це найважливіше, - написав він у своєму фейсбуці

Від моменту обстрілу 23 листопада кожен будинок мав бути зі світлом хоч один раз на декілька годин, додав він, “на більше поки не можемо розраховувати”. Але коли на лінії з будинками подається електроенергія, енергетики розраховують на 100% споживання, а отримують “по факту 170%”. 

- Я розумію, що за короткий проміжок зі світлом після такого довгого відключення потрібно встигнути багато, але дуже прошу споживати розумно, - зазначив Коваленко.

Точної дати і часу збільшення доступної потужності у Києві та підключення атомної генерації Сергій Коваленко назвати не зміг.

Директор Центру досліджень енергетики Олександр Харченко на брифінгу в Media Center Ukraine сказав, що енергосистемі України знадобиться від пʼяти днів до тижня, щоб перейти на стабільні графіки відключення, пише hromadske. Але це за умови, якщо не станеться повторного ракетного обстрілу найближчим часом. Для повного відновлення української енергосистеми знадобиться кілька років. За його словами, є такі підстанції, у які «прилітало» по 8 або 11 ракет.

У середу, 23 листопада, Росія здійснила сьому масовану атаку на об'єкти електроенергетики України. Це призвело до повного знеструмлення деяких регіонів, Україна вперше пережила блекаут. Енергетики відновили понад 70% електропостачання в Україні. Також у Києві дали воду.