Завантажити ще

Український концерн постачав РФ озброєння та боєприпаси після 24.02: триває розслідування ДБР

Український концерн постачав РФ озброєння та боєприпаси після 24.02: триває розслідування ДБР
Фото: dbr.gov.uа

Співробітники Державного бюро розслідувань (ДБР) розкрили та блокували міжнародний канал постачання комплектуючих для ВПК та об'єктів критичної інфраструктури Росії. Як повідомили у відомстві, представники однієї з проросійських партій брали участь у тендерних процедурах силових відомств агресора.

- Встановлено, що промислово-інноваційна група компаній сім'ї колишнього народного депутата України з 2014 року забезпечувала держпідприємства РФ високоефективним та енергозберігаючим обладнанням, необхідним для сталого функціонування нафтогазовидобувних, гірничих, металургійних, хімічних, вугільних транспортних підприємств. Серед них були структури оборонно-промислового комплексу країни-агресора, - йдеться в повідомленні ГБР. У Бюро додали, що концерн посідав друге місце у постачанні продукції для російських компаній, експортуючи 95% виробленої в Україні продукції.

Співпрацю з агресором концерн продовжив і після 24 лютого, налагодивши постачання через підконтрольні іноземні та російські фірми-«прокладки». Саме ці компанії надсилали «замовлення» українському виробнику нібито для потреб третьої сторони із країни-посередника. Усього з 24 лютого за цією схемою в Росію пішло комплектуючих щонайменше на 190 млн грн.

- завдяки роботі ГБР зупинено постачання російським виробникам зброї та боєприпасів (АТ «БПТ «Сибприладмаш»); гелікоптерів, літаків та інших літальних апаратів (АТ «Смоленський авіаційний завод»); космічних апаратів (АТ «Міаський машинобудівний завод»); підприємств критичної інфраструктури (АТ «Федеральна пасажирська компанія»; ФБУ «Адміністрація Волго-Балт»; ПрАТ «Сахаліненерго»; АТ «Кузбасенерго» та ін.), - зазначили у Державному бюро розслідувань. – У ході слідчих дій на провадженні та в офісах концерну ГБР вилучило чорнову бухгалтерію, паспорти, печатки та штампи, інші матеріали, що підтверджують протиправну діяльність. Також було знайдено російські паспорти одного з керівників заводу та його дружини.

Було знайдено листування фігурантів у месенджерах з виправданням російської агресії – «бідні росіяни, їх довели і змусили», «Україну до кінця 2023 року забере РФ» тощо.

Наразі майно концерну заарештовано, зокрема два заводи у Сумах, кілька квартир у Києві, елітні автомобілі. Загальна вартість всього майнастановить понад 1 млрд грн. Ініційовано арешт корпоративних прав та коштів на банківських рахунках, а також проводиться перевірка зв'язку беніфіціарів концерну з посадовими особами вищих ешелонів влади, які забезпечували відшкодування ПДВ зловмисникам.

Готуються підозри за ст. 111-1 КК України (колабораційна діяльність). Санкція статті передбачає позбавлення волі на строк до 15 років.